Yemliha Durmaz Menu

Bağlantı adresi:

Konferans/Eğitimler

(yorumlara kapalıdır)

KONFERANS VE EĞİTİMLERİM

333
İŞ HAYATINDA İSTATİSTİK BİLİMİNİN KULLANIM ŞEKİLLERİ ( MİMAR SİNAN) ARAŞTIRMA SEKTORÜNDE BİG DATA (EGE ÜNİVERSİTESİ) İSTATİSTİK TÜRKİYE VERİ BİLİMİ VE UYGULAMALI EĞİTİMLERİNE BAŞLADI
Daha önce bir kaç üniversitede verdiğim, gönüllülük esasına dayanarak, üniversite öğrencilerine gelecekteki stratejik yol haritalarını çizmek adına istatistik biliminin iş hayatında kullanım şekillerini ve üniversite hayatında istatistik bilimi ile neler yapılabileceği hakkında konferanslar vermekteyim.
Ege Üniversitesi “İstatistik ve Araştırma Topluluğu” nun düzenlediği konferansta geleceğin veri bilimcilerine, Big Data ve uygulama alanları ile ilgili bilgilerimi paylaştım. Big data, yapay sinir ağları, makine öğrenmesi ve derin öğrenmenin araştırma sektöründe nasıl kullanıldığı üzerine danışmanlık yaptığım şirketlerdeki gerçek projeler ile örneklendirerek veri bilimcilerini bilgilendirdim.
Kurucusu olduğum İstatistik Türkiye’de akademisyen kadorumuz ve big data uzmanı kadrolarımız ile eğitimlerimize başladık. Eğitimlerimiz onlıne ve İstanbuldaki ofisimizde olmak üzere 2 şekilde verilmektedir. Online eğitimlerimize ülkemizin her yerinden akademisyen ve öğrenci arkadaşlarımız katılabilirler. Eğitimler uygulamalı ve eğitim sonunda verilecek olan proje ile öğrencilerin öğrendiklerinin aktarabilirliği test edilmektedir. Online eğitimlerin tekrarını öğrenciler 6 ay boyunca sistemimizden izleyebilirler.